İstanbul Yangın Kapısı Site Uygulamaları

İstanbul yangın kapısı
İstanbul yangın kapısı

İstanbul yangın kapısı 4 kat üstü apartmanlarda yangın yönetmeliği gereği mutlaka uygulanmalıdır. Uygulamaların gerçekleştirilmesi için yapının özelliklerine ve türüne göre yangın kapısı türü seçilmesi gerekir. Günümüzde İstanbul’un neredeyse her ilçesinde inşa edilmekte olan lüks veya ekonomik sitelerde mutlaka yangın merdiveni kapıları kullanılıyor.

İnşaat firmaları dairelerin teslim edilmesinden önce yangın kapısı uygulamaları için firmalardan ürün talep ediyor. Genellikle sitelerde tek kanatlı ve panik barlı yangın kapıları her daireden yangın merdivenine açılan kapı olarak kullanılıyor.

Yangın Kapısı Dudullu

Dudullu, Ümraniye ilçesinde yer alan bir bölge olarak özellikle İstanbul’un son dönem sanayi kentlerinden biri haline gelmiştir. Bölgede yangın kapısı üretimi gerçekleştiren birçok farklı firma bulunmaktadır.

Bu firmalar üzerinden istediğiniz türde ve boyutlarda özel üretim yangın kapıları talep edebiliyorsunuz. Firmaların tümü tarafından sertifikalı yangın kapısı üretimi yapılırken, yönetmeliklere uygun bir şekilde ürünler sağlanıyor. Hatta birçok firma yapılarda uygulama işlemlerini aksesuarlar ile birlikte gerçekleştiriyor.

İstanbul Yangın Kapısı İkinci El Seçenekleri

İstanbul yangın kapısı seçenekleri için sıfır ürünler gibi 2. el yangın kapısı şeklinde birçok farklı alternatif de bulunuyor. Yıkım durumuna gelmiş bir yapıdan sökülen ve halen kullanılır durumda olan yangın kapıları 2. el yangın çıkış kapısı olarak farklı yapılarda tekrar kullanılabiliyor.

Bu kapıların gereken onarımlarının yapılması ve tekrar yangın dayanıklılık kontrolünden geçirilmesi ile defalarca kullanılması mümkün oluyor. Özellikle apartmanlarda ekonomik olduğu için müteahhitler tarafından ikinci el yangın kapısı tercih edilebiliyor.

İkinci El Yangın Kapısı Fiyatları

Firmalar tarafından üretilen yangın kapısı ürünleri sıfır olduklarında metal veya ahşap kapı olmak üzere yüksek fiyatlarda olabilir. Fakat yapılarda kullanacağınız yangın kapıları için ekonomik bir tercih istiyorsanız ikinci el ürünler çok daha uygun fiyatlarla avantajlı olarak temin edilebilir.

İstanbul Yangın Kapısı Fiyatları

İstanbul yangın kapısı uygulamaları için kentte yer alan birçok işletme farklı fiyatlar ve ödeme avantajları sağlıyor. Fakat sanayi konusunda büyük kentlerden biri olan Kayseri’de de yangın kapısı fiyatları Kayseri listeleri incelenerek alışveriş yapılabiliyor.

Hatta günümüzde birçok işletme ve yapı firması yangın kapısı fiyatları İzmir listeleri üzerinden de ürün tercihleri yapabiliyor.