Akustik Kapı Özellikleri Nelerdir ?

 

Kapıların iki yönü de akustik olabilmektedir. Taleplere göre tek yönü akustik panel, diğer yönü akustik kumaşla kaplanabilir. kapılar tek ya da çift kanat olabilmektedir. Akustik kapıların % 55 oranında ses yalıtım özelliği vardır. Kapılar üretim sonrasında test aşamasından geçmektedir.

Akustik Kapı

 

Akustik Kapı Nedir ?

Aksutik kapılar ses yalıtımının yapıldığı ortamlarda kullanılan kapı modelidir.Akustik izolasyonu yapılmış mekanların kapıları, standart olduğunda sesi yansıtır ve duyma kalitesini bozar.Akustik kapılar, dışarıdan içeriye ve içeriden de dışarıya ses akışını engelleyen, izolasyon ürünü kapılardır. Mekanın ses yalıtımı yapılmış ise akustik kapılar tamamlayıcı unsur olarak kullanılmaktadır.

 

Akustik Kapı Nerelerde Kullanılır ?

Akustik kapılar daha çok insanların yoğun olarak bulunduğu ortamlarda kullanılır. Bu ortamlar sinema ve tiyatro salonları, konferans salonları, alış-veriş merkezleri, ses kayıt stüdyoları, simültane odaları, çok amaçlı salonlar, televizyon stüdyoları ve restoran gibi mekanlardır. Özellikle sahne-salon özelliği olan alanlarda, ses düzeyi bozuklukları ve duyma sorunları yaşanmaması için, yalıtımlı yapı malzemeleri tercih edilmektedir.