ŞAFT KAPAKLARI


Şaft Kapakları Hangi Alanlarda Kullanılır ?

  Yangına dayanıklı şafk kapakları (müdahale kapakları) elektrik panolarına, su ve doğalgaz tesisatlarının olduğu bölümlere olası bir tehlike karşısında korumak için kullanılan kapaklardır. Üzerinde bulunan üçgen(alyan) kilit ile kullanımı herkesçe çok kolay ve basit olmaktadır. Her türlü özel ölçülerde üretilmektedir. Yangın yönetmenliği kapsamındadır.

Elektrik Şaft Kapakları Nasıl Oluşturulur?

 Elektrik tesisatlarının bulunduğu alanlarda pano ve dolap kapağı olarak kullanılan bu sistemlerde kanat kalınlığı genellikle 60 milimetre ile oluşturulur. Bu kapakların içinde özel Z takviyeler bulunurken, cephe kısımlarında özel ısı yalıtım malzemeleri görülür. Kapakların kenar kısımlarında ve çevrelerinde tüm güvenlik elemanları uygulanır. Bu uygulamalarda önemli olan nokta yönetmeliğe uygun şekilde sistemin oluşturulmasıdır.

Şaft Kapaklari

  Şaft kapaklar yapılarda yangın kapısı kullanılması gibi tesisat alanlarında mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir. Bu ürünlerde ekonomik duruma, yapının ölçülerine ve ihtiyaçları karşılayacak ürün türüne göre tercih yapılmalıdır. Daha merkezi bir noktada şaft kapağı Türkiye'nin her yanından ulaşılabilecek şekilde birçok farklı ürün temin edilebilir.