ÇİFT KANAT YANGIN KAPISI


Çift Kanatlı Yangın Kapısı Nerelerde Kullanılır?


  Çift kanatlı yangın kapıları ve yangın çıkış kapıları fazla insan barındıran kalabalık okul, hastane, avm ve havalimanlarında tercih edilmektedir. Yangına dayanım süreleri 30-45-60-90-120 dk kadar üretilmekte olup ayrıca TSE ve yangına dayanıklılık sertifikalarıda bulunmaktadır.

Yangına Dayanıklı Kapı


Çift kanatlı kapılarda metal yerine dekoratif özellikli yapılabilmektedir. Özel bir kaplama sayesinde yangına dayanıklı hale gelen bu kapılarda metalik kapılar gibi aynı ölçüler ve malzemeler ile uygulama yapılabilir. 30 dakika yangına dayanıklı kapı kullanımı için de uygulanabilen bu sistemde duman ile şişen duman filtreleri ve duman sızdırmaz conta yer almaktadır.

Çift Kanatlı Yangın Kapı Özellikleri

Çift kanatlı yangın kapıları içintek kanatlı kapılara göre 2 kat fazla malzeme kullanılmaktadır. Bu nedenle daha geniş bir kullanım sağlayan çift kanatlı kapılarda fiyatlar artış göstermektedir. Bu kapılarda kullanılan emniyet kilidi, panik bar, menfez, mil sistemleri ve malzeme tipi de fiyatlarda etkili olmaktadır. Birçok farklı işletmeye bağlı olarak yangına dayanıklı kapı fiyatları içerisinde çift kanatlı kapılar üretim malzemeleri ile değişim göstermektedir.