TEK KANAT YANGIN KAPISI


Tek Kanatlı Yangın Kapısı Nerelerde Kullanılır?


  Tek kanatlı yangına dayanıklı kapı ve yangın kaçış kapıları olarak hemen hemen her türlü yapılarda kullanılmaktadır.
Standart ölçüler genel olarak 90x210 ve 100x210 şeklinde üretilmekle birlikte özel ölçü ve özel renk imalatları tarafımızdan yapılmaktadır. Tek kanatlı Yangın Kapıları içeriden dışarı sağ ve sol yön olarak açılabilmektedir.

Tek Kanatlı Yangın Kapısı Cam Menfezli


  Yangın durumunda iç kısmın daha rahat bir şekilde görülebilmesi için cam menfez bulunan tek kanatlı kapılar kullanılabilir. Ayrıca bu kapılarda menfez bulunduğu için yangın dışındaki zamanlarda da havalandırma sağlanabilir.

Tek Kanatlı Yangın Kapısı Yangına Dayanıklı


Tek kanatlı yangın kapısı yangına dayanıklı bir özellik gösterebilir. Çünkü üretim standartlarına göre tek kanatlı 30 dakikadan 120 dakikaya kadar aleve dayanıklılık süresi gerekir. Bina türüne ve kullanım yoğunluğuna göre bu aleve dayanıklılık süresi belirlenebilir.

Tek Kanatlı Yangın Kapısı Panik Barlı


Tek kanatlı kapı'larda çok daha kolay bir kullanım ve pratik açılma sistemi için panik bar tercih edilebilir. Panik bar kapısı'nın iki tarafı arasında uzanan bir kol olmak üzere bastırılmak yöntemi ile rahatlıkla açılabilir. Özellikle yangın anlarında panik ile daha rahat kapıyı açabilmek için tercih edilir.

Tek Kanatlı Yangın Kapısı Sertifikalı

Özel bir şekilde sertifikalı üretim gerçekleştiren ve tamamen standartlara uygun bir şekilde üretim sağlayan firmalar tercih edilmelidir. Ürettiğimiz kapıların hepsi TSE ve Yangına dayanıklılık sertifikaları bulunmaktadır.
 

E 120 Sertifikalı Yangın Kapısı

- Tam Kasa 1,2 mm DKP Sac, duvarı her iki taraftanda saran çift taraflı pervazlı
- Kapı kanat ve iç takviyeler 0,8 mm DKP Sac (0,8 mm sac + 54 mm 70 KG/m3 Taşyünü + 14 Alüminyum izolasyon folyosu + 0,8 mm sac)
- Demka marka panik bar kilidi
- 15 mm x 15 mm EPDM (soğuk duman contası)
- Elektrostatik toz boyalı kasa ve kanat
- E 120 Yangın dayanım sertifikası
- Isı ile genleşerek duman geçişini engelleyen sıcak duman contası
- Ral kartelasından farklı renk seçenekleri
- Max 100x210x18 ebatlarında tam/sabit kasa
- Yaylı menteşe ile otomatik kapanım
- Tek taraflı panik barlı, diğer taraftan isteğe bağlı ilave kollu