ÇELİK KASALAR


Çelik Kasa Nedir ?


Çelik kasa en basit anlatımla, kaybolduğunda, tahrip olduğunda, başkalarının eline geçtiğinde bize zararının dokunacağı her türlü eşya, doküman veya kıymetlerin saklanması ve korunması için kullanılan ürün bir kasadır. Kilitli bir posta kutusu, zarflarımızı postalarımızı başkalarının erişiminden ya da kaybolmasından korurken, saklayacağımız değerler arttıkça kullandığımız çelik kasanın da özellikleri artar. Bu nedenle, değişik tip ve özelliklerde, farklı güvenlik derecelerinde kasalar mevcuttur. Çelik kasa seçerken de, içinde neler korunacağı göz önüne alınarak, bilinçli bir tercih yapmak gerekir.

Çelik Kasa


Artan kullanım ihtiyacına bağlı olarak ev, ofis, otel, hastane, fabrika gibi birçok alanda, para kasası, evrak kasası gibi farklı alanlarda kullanıma uygun ebatlarda üretilmeye başlandı. Anahtarlı veya elektronik şifreli, dijital, motorlu sürgülü, parmak izli, yangın ve güvenlik sertifikalı, laptop tipi, kumbara çelik kasa olarak farklı modellerde kullanıma sunuldu. Çelik kasa özellikleri o kadar gelişti ki; sadece hırsızlara karşı değil, aynı zamanda deprem, sel, yangın gibi doğal afetler, ısı, ışık, nem gibi hava olayları karşısında da koruyuculuk kazandı.

Çelik Kasa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Amacınıza ve konuma uygun, doğru boyutta çelik kasa seçin. -Yangın garantisi -Darbe garantisi -Sigorta kapsamına dahil olmalı. -Ağır olmalı. İçindeki ağırlık toprak ile değil, çelikten yapılmış olmalı. -Tuzakları olmalı. (Dıştan menteşeli tuzaklar ve şifre takip engelleme sistemi.) -Dijital şifreleme sistemi. (Dijital şifreleme sistemi mekanik sistemlerden daha güvenlidir.)

Çelik Kasa Yanar mı

Çelik Kasa Yanar Mı? Çelik kasa yanar mı? Tüm materyallerde olduğu gibi çelik kasalar da aşırı sıcak ve yangından etkilenecektir. Uzun süre sıcağa maruz kalan çelik kasa ve içerisindeki değerli eşyalar sıcaktan etkilenir. Çelik kasa satın alırken, yangın sertifikalı ve sigortalı kasaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede, değerli eşyalarınızı güvence altına almış olursunuz. Yangın sertifikalı çelik kasaları satın alırken, kaç saat süre ile ısıya dayanabildiğini sorun. 1000 derece ısıya bir saat dayanabilen kasalar olduğu gibi, sadece yarım saat koruma sağlayanlar da vardır.